Guovdageaidnu

njukč. 24. - cuoŋ. 02. 2018

ÁLGOSIIDU

PROGRÁMMA

BILLEAHTAT

DIEĐUT

EAKTODÁHTOLAŠ

Loga eanet:

Artisttát

Sámi Grand Prix

Teáhter

LÁVVORDAT

NJUKČAMÁNU 24.b

Olles beaivvi

Čájáhus - Sophus Tromholt'a govvaarkiiva ivnniiguin /Thon

 

Dii. 12:00 - 14:00

Konfirmašuvnnat / Guovdageainnu girku

PÁLMA-

SOTNÁBEAIVI

NJUKČAMÁNU 25.b

Olles beaivvi

Čájáhus - Sophus Tromholt'a govvaarkiiva ivnniiguin /Thon

 

Dii. 12:00 - 14:00

Konfirmašuvnnat / Máze girku

MÁNNODAT

NJUKČAMÁNU 26.b

Olles beaivvi

Čájáhus - Sophus Tromholt'a govvaarkiiva ivnniiguin /Thon

 

Dii. 12:00 - 17:00

Čájáhus - Susanne Hætta - Neverending Day / Dáiddadállu

 

Dii. 12:00 - 18:00

Čájáhus - Áillohaččá málemat / Gilišiljju

DISDAT

NJUKČAMÁNU 27.b

Olles beaivvi

Čájáhus - Sophus Tromholt'a govvaarkiiva ivnniiguin /Thon

 

Dii. 12:00 - 13:00

Lohkán- ja stoahkanboddu mánáide ovttas Irene Länsman ja Liv Tone Boine / Sámi allaskuvllas, Diehtosiiddas

 

Dii. 12:00 - 17:00

Čájáhus - Susanne Hætta - Neverending Day / Dáiddadállu

 

Dii. 12:00 - 18:00

Čájáhus - Áillohaččá málemat / Gilišiljju

 

Dii. 14:00 - 15:00

Girjealmmuheapmi ovttas Arne Ola Grimstadiin ja Buljo-bearrašiin - Min samiske veg / Sámi allaskuvllas, Diehtosiiddas

 

Dii. 16:00 - 17:00

Elsa Laula sánit ja radiomuitalus - Bágo čálliidsiebre / Diehtosiida

GASKAVAHKKU

NJUKČAMÁNU 28.b

Olles beaivvi

Čájáhus - Sophus Tromholt'a govvaarkiiva ivnniiguin /Thon

 

Dii. 11:00 - 17:00

Rabas gárdin Čorru ovttas Sokki Adventure, hearggit ja šibihat / Čorru

 

Dii. 12:00 - 14:00

Sydisdánsekursa Sámi ofelaččáiguin / Sámi allaskuvllas, Diehtosiiddas

 

Dii. 12:00 - 17:00

Čájáhus - Susanne Hætta - Neverending Day / Dáiddadállu

 

Dii. 12:00 - 18:00

Čájáhus - Áillohaččá málemat / Gilišiljju

 

Dii. 12:00 - 18:00

Márkanat / Márkanis

 

Dii. 23:00 - 03:00
Konsearta - Nils Henrik Buljo joavkkuinis / Alfreds kro / 200 kr

SKILLEDUORASTAT

NJUKČAMÁNU 29.b

Olles beaivvi

Čájáhus - Sophus Tromholt'a govvaarkiiva ivnniiguin /Thon

 

Dii. 11:00 - 13:00
Ipmilbálvalus / Guovdageainnu girku

 

Dii. 12:00 - 15:00

Oaggungilvu / Suohpatjavri

 

Dii. 12:00 - 15:00

Mánáid skotercrossa / Thon

 

Dii. 12:00 - 17:00

Čájáhus - Susanne Hætta - Neverending Day / Dáiddadállu

 

Dii. 12:00 - 18:00

Čájáhus - Áillohaččá málemat / Gilišiljju

 

Dii. 12:00 - 18:00

Márkanat / Márkanis

 

Dii. 15:00 - 19:00

Festiválkaféja / Báktehárji

 

Dii. 18:00 - 18:50

Dá lean mun - This is me (sámegillii) / Kulturviessu / 100/150 kr / OASTTE

 

Dii. 19:00 - 20:30
Árbevirolaš juoigankonsearta & Sámi jienat / Báktehárji / 150/200 kr /
OASTTE

 

Dii. 21:00 - 22:00

Teáhter - Leatgo dat nieiddat fuorat ja eará fearánat / Thon / 150 kr / OASTTE

 

Dii. 23:00 - 03:00

Konsearta - Sámi Funk Brigade / Alfreds Kro / 200 kr

GUHKESBEARJADAT

NJUKČAMÁNU 30.b

Olles beaivvi

Čájáhus - Sophus Tromholt'a govvaarkiiva ivnniiguin /Thon

 

Dii. 11:00 - 13:00
Čoakkámat / Guovdageainnu girku

 

Kl. 11:00 - 13:00
Ipmilbálvalus / Láhpoluobbal kapealla

 

Dii. 12:00 - 17:00

Čájáhus - Susanne Hætta - Neverending Day / Dáiddadállu

 

Dii. 12:00 - 18:00
Sápmi Lasso Challenge / Thon

 

Dii. 12:00 - 18:00

Čájáhus - Áillohaččá málemat / Gilišiljju

 

Dii. 12:00 - 18:00

Márkanat / Márkanis

 

Dii. 12:00 - 19:00

Festiválkaféja / Báktehárji

 

Dii. 13:00 - 14:00

Konsearttaš - Marja Mortensson CD almmuheapmi / Juhls

 

Dii. 15:00 - 18:00

Beassášcrossa / Gáhkormaras

 

Dii. 16:00 - 17:00

Juoigankonsearta mánáide / Thon Hotel Várri

 

Dii. 18:00 - 18:50

Teáhter - Dá lean mun - This is me (dárogillii) / Kulturviessu / 100/150 kr / OASTTE

 

Dii. 19:00 - 20:30
Ofelaš filbmakonsearta - Ofelašensemblé ja Marja Mortensson / Báktehárji / 150/200 kr /
OASTTE

Dii. 22:00 - 03:00
Konsearta - DJ Matti Aikio, Gabba, Jan Ole Hermansen joavkkuinis, ISÁK, Biru Baby / Báktehárji / 300 kr /
OASTTE

BEASSÁŠ-

LÁVVORDAT

NJUKČAMÁNU 31.b

Olles beaivvi

Čájáhus - Sophus Tromholt'a govvaarkiiva ivnniiguin /Thon

 

Dii. 12:00 - 15:00

Heargevuodjingilvu / Sámi gilvopárka

 

Dii. 12:00 - 17:00

Čájáhus - Susanne Hætta - Neverending Day / Dáiddadállu

 

Dii. 12:00 - 17:00

Márkanat / Márkanis

 

Dii. 12:00 - 18:00

Čájáhus - Áillohaččá málemat / Gilišiljju

 

Dii. 12:00 - 18:00

Festiválkaféja / Báktehárji

 

Dii. 14:00 - 18:00
Sápmi Lasso Challenge / Thon

 

Dii. 16:00 - 17:00

Klássihkkalaš konsearta / Juhls silvergallery

 

Dii. 18:00 - 20:00

Konsearta - Sámi Grand Prix 2018 / Báktehárji / 150/300/600 kr / OASTTE

 

Dii. 22:00 - 03:00
Konsearta - DJ Matti Aikio, Inger Marie Nilut, Maxida Märäk, Ivnniiguin / Báktehárji / 400 kr /
OASTTE

1. BEASSÁŠBEAIVI

CUOŊOMÁNU 1.b

Olles beaivvi

Čájáhus - Sophus Tromholt'a govvaarkiiva ivnniiguin /Thon

 

Dii. 11.00 - 13.00

Bassi ipmilbálvalus / Guovdageainnu girku

 

Dii. 12:00 - 17:00

Čájáhus - Susanne Hætta - Neverending Day / Dáiddadállu

 

Dii. 12:00 - 18:00

Čájáhus - Áillohaččá málemat / Gilišiljju

 

Dii. 18:00 - 19:00

Teáhter - Haugtussa / Kulturviessu / 150 kr - 200 kr / OASTTE

 

Dii. 22.00 - 03.00

Konsearta - Ánnásuolu, DJ Matti Aikio / Thon Hotel / 200 kr / OASTTE

2. BEASSÁŠBEAIVI

CUOŊOMÁNU 2.b

Olles beaivvi

Čájáhus - Sophus Tromholt'a govvaarkiiva ivnniiguin /Thon

 

Dii. 11:00 - 13.00

Bassi ipmilbálvalus / Máze girku

V